Kontaktujte nás

Gabura
Peter
1. mája 10
900 21
Svätý Jur
e-mail

Zobrazených stránok

Bolo zobrazených 214134 stránok od 21 Február 2010

Mária Ritomská - Vystúpenie v parlamente

 

Vážení politici SR a EÚ, vezmite si k srdcu tento oznam, uvažujte logicky a zodpovedne – ak vám ešte mozog funguje! Alebo ste všetci kúpení? Pani Merkelová, vy ste sa stala nacistkou, že podporujete kyjevský nacizmus?

PRAVÝM CIEĽOM politiky USA & bruselských pätolizačov je vojnový biznis! Najprv chcú bohatnúť z dlhodobej vojny vedenej klasickými zbraňami a potom chcú zbohatnúť z územia, na ktorom zavedú vlastnú „USA-demokraciu“.

Chudoba a sloboda

 

Nástupom pápeža Františka sa do popredia znova intenzívnejšie dostáva problém chudoby. Napriek dlhoročným snahám o jej odstránenie a vynakladaniu obrovských čiastok z verejných rozpočtov na vyriešenie tohto problému, stále pretrváva. Doma  na Slovensku aj vo svete. Práve naopak, problém sa stáva s postupujúcim rozvojom stále kontrastnejší. Znepokojujúce je, že milióny eur vynakladaných ročne v rámci rozvojovej pomoci chudobným krajinám alebo v podobe rôznych sociálnych dávok a podpôr akoby problém vôbec neriešili. Ani činnosť rôznych charitatívnych a neziskových organizácií, ktoré zbierajú peniaze, šatstvo či jedlo a darujú ho ľuďom v núdzi, problém nerieši, iba zmierňuje jeho následky v ich životoch. Problém chudoby sa u nich objaví vždy znovu po tom, ako utratia posledné euro alebo minú zásoby potravinovej pomoci.

Kto prvý rezignuje?

 

Kauza Horné Plachtince.

 

Predseda vlády Robert Fico od decembrového snemu Smeru-SD hovorí, že jeho vláda je vládou bez škandálov. Pár dní na to prišiel minister hospodárstva do parlamentu s návrhom zákona, ktorý mal podľa opozície pomôcť elektrárni PPC, vlastnenej Pentou.  Po veľkom tlaku opozície a médií minister tento zámer stiahol a upravil. Označili sme to za prvú veľkú prehru Smeru-SD. Odvtedy svoju mantru o vláde bez škandálov zopakoval Fico mnohokrát, no po uplynulom týždni sa mu to už bude hovoriť oveľa ťažšie. Hospodárske noviny totiž priniesli hneď dve kauzy, na ktoré sa z pohľadu komunikácie ich aktérov oplatí pozrieť bližšie.

Irán, Sýria a my...

 

Rysuje sa tu počiatok veľké vojny a my sa môžeme pýtať, či s tým máme niečo spoločné. Možno, že áno. Nakoľko sa vojny bojíme, podporujeme ju. Nakoľko sa jej nebojíme, buď je to dané tým, že sme si vedomí sily svojho duševného tvorenie alebo jej jednoducho sústredením sa na seba samého a svoju prítomnosť odmietame dávať pozornosť a význam, čím ju rozpúšťajte. Sme jedno ľudstvo. Nerozdeľujme sa už na nás a na nich. Páchateľa a obete. Tvorením predstavy, že túto situáciu možno vyriešiť aj inak, nastavme vibračné pole na inú, než vojnovú možnosť. Hľadajme, kde sa deje vojna v nás. Nebude sa potom diať vo vonkajšom svete.

Vyber Jazyk

Hľadať

Anketa

Pači sa Vám vzhľad našho webu ?


Hlasov: 33